Dlaczego Massada

Dlaczego Massada The Natural Therapy jest naszą wiodącą marką?

Dobrze znana marka, a może totalna rewolucja i zupełnie nowa jakość? Takie pytanie stawialiśmy sobie szukając najlepszej marki kosmetyków do naszego salonu.

Jedno było pewne – nie chcieliśmy być kolejnym osiedlowym salonem piękności z marką znaną każdemu. Kusiła nas wizja miejsca magicznego, w którym możemy pokazać naszym Gościom coś zupełnie nowego. Coś, czego nie można będzie doświadczyć w innych gabinetach.

Zależało nam na marce z górnej półki, ale niszowej i nowej na polskim rynku. Kosmetyki musiały być naturalne, a produkty idealnie wpasować się w naszą główną specjalność, czyli masaże.

Taka właśnie okazała się Massada the Natural Therapy – hiszpańska firma rodzinna założona przez farmaceutów. Choć na rynku istnieje od 30 lat, a jej produkty dotarły nawet do Azji, udało się jej zachować manufakturowy charakter. To właśnie Magia Dla Ciała była jednym z pierwszych gabinetów w Polsce, który nawiązał współpracę z Massadą.

Hiszpańskie kosmetyki poznaliśmy dzięki pani Honoracie Szymkiewicz – polskiej dystrybutorce oraz trenerce, która na co dzień również pracuje jako kosmetolog. To co nas urzekło to szczególna dbałość o jakość współpracy. Niektórzy dystrybutorzy wraz z kosmetykami dostarczają gabinetom płyty CD z nagraniem zabiegu. Kontakt z przedstawicielem jest tylko telefoniczny. Część firm ogranicza się do takiego modelu działania. W naszym odczuciu brakuje w tym elementu wyjątkowości i profesjonalizmu. Odbija się to również na jakości i efektywności wykonywanych zabiegów.

Podczas wizyty w salonie warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki aplikowane są poszczególne preparaty. Jeśli kosmetyki są po prostu nakładane to znak, że zabieg nie jest poprawnie wykonany. Każda marka posiada bowiem swoje techniki i rytuały – począwszy od demakijażu, poprzez masaże, na zaleceniach dotyczących domowej pielęgnacji skończywszy.

Dlatego, aby móc stosować kosmetyki Massady w naszym salonie, musieliśmy przejść cykl szkoleń. Każdy zabieg to zupełnie inny rytuał. Posiada swój rytm, intensywność i zastosowanie. Dojście do perfekcji wymaga wielu godzin ćwiczeń pod okiem trenera.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasza wiedza musi być stale poszerzana, dlatego co jakiś czas spotykamy się z Panią Honoratą szlifując nasze umiejętności. Raz do roku bierzemy udział w warsztatach z trenerką z Hiszpanii.

Obiektywnym okiem o Massadzie

Massada jest marką wyjątkową. Wszystko co znajduje się w jej pudełkach i słoiczkach od podstaw wykonywane jest w laboratorium. To zupełnie coś innego niż mieszalnia składników, w których bazy kupuje się od różnych dostawców w beczkach, a następnie rozlewa się pod swoją marką, dodając jedynie swoje komponenty zapachowe.

Wszystkie składniki zawarte w tych hiszpańskich kosmetykach pochodzą z ekologicznych upraw. Produkty Massady posiadają certyfikat ECOCERT, a to  oznacza, że co najmniej 95 proc. ich zawartości to rośliny.

Choć w naszym gabinecie skupiamy się na pielęgnacji całego ciała, to najbardziej bliskie są nam masaże. Dlatego cieszy nas fakt,  że Massada w swoich zabiegach w tym zakresie czerpie inspirację z wiedzy Dalekiego Wschodu. To wszystko razem tworzy spójną całość i pozwala w holistyczny sposób dbać nie tylko o piękny wygląd i kondycję naszej skóry, ale także ma realny wpływ na zdrowie .